niezwykle suteczny sposób na komary

Repelent na komary Ultrathon to preparat w sprayu odstraszający owady tropikalne takie jak komary, meszki, muchy, moskity, ćmianki i kleszcze. Środek na komary zawiera substancję odstraszającą DEET w stężeniu 25%. Dzięki powolnemu uwalnianiu substancji odstraszającej i specjalnie przypasowanego składu gwarantującego wytrzymałość na deszcz, wilgoć, a także pot preparat na komary Ultrathon genialnie sprawdza się w nieprzystępnych warunkach tropikalnych. Preparat przeciw egzotycznym owadom Ultrathon został produkowany na zamówienie amerykańskiego wojska w celu ochrony żołnierzy przed tropikalnymi insektami przenoszącymi niebezpieczne choroby. Obecnie repelenty przeciw egzotycznym owadom marki Ultrathon są powszechnie przystępne w sprzedaży dla każdego.


Co to jest DEET?

DEET to naturalny związek chemiczny użytkowany jako środek odstraszający owady. DEET został opracowany poprzez amerykańskich chemików typowo na użytek armii amerykańskiej w celu ochrony żołnierzy przed tropikalnymi insektami przenoszącymi śmiertelne choroby. Liczne badania prowadzone typowo w latach 90-tych i na początku XXI wieku jednoznacznie wskazują DEET jako efektywną metodę ochrony przed insektami ze wszelkich przystępnych do powszechnego wykorzystania. Substancja ta jest niegroźna dla zdrowia człowieka. Stanowczo pomocne w tym zakresie okazały się specjalne środki na komary tropikalne zawierające substancję odstraszającą DEET o wysokim stężeniu (10-35%). Liczne badania w Europie i USA potwierdziły efektywność preparatów z DEET w odstraszaniu egzotycznych "kąsaczy" choćby w najcięższych warunkach takich jak podmokłe tereny, tropikalny klimat albo równikowa dżungla. Na rynku polskim prym w ochronie przed tropikalnymi komarami wiodą preparaty MUGGA, FORESTA i ULTRATHON.

Co wpływa na ataki ze strony komarów?

w głównej mierze wydychany poprzez nas dwutlenek węgla, ciepłota naszego ciała oraz kwas mlekowy, a także inne komponenty potu, które są dla nich wyjątkowo atrakcyjne. Można powiedzieć, iż im wyższa temperatura naszego ciała, tym większe prawdopodobieństwo, iż staniemy się ich ofiarą. Komarzyce, które są mniejsze od komarów, niejednokrotnie mogą być przez nas niezauważone. To właśnie one napadają i są żądne naszej krwi. Najczęstszą zapowiedzią ich występowaniu jest typowe bzyczenie. Jednak i ono może być często poprzez nas nie dostrzeżone. Niejednokrotnie jedynym zauważalnym znakiem pozostawionym poprzez komara jest swędząca opuchlizna. Dlaczego tak się dzieje? Komarzyce chcąc pożywić się krwią, wstrzykują pod skórę ślinę, której komponenty hamują krzepnięcie krwi w trakcie jej konsumpcji. Niestety u wielu ludzi zawarte w niej substancje wywołują reakcję alergiczną, a więc swędzenie, lekkie opuchnięcie, a także zaczerwienienie.

Żywotność komarów oscyluje od kilku tygodni do kilku miesięcy przy czym, komarzyce żyją dłużej. Można żeby pomyśleć, iż w końcu wyginą i dadzą nam latem w spokoju usiąść na ławce lub przy grillu. Nic bardziej mylnego, ponieważ jedna samica składa kilkaset jaj. Jednak pamiętajmy, iż komary stanowią perfekcyjne pożywienie dla wielu gatunków ptaków oraz ryb. Są wyjątkowo istotną częścią łańcucha pokarmowego.

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa opatentowane. All Rights Reserved.