Blaupunkt BP 2.5 FHD

od 279,00 PLN

Przekątna ekranu: 2.0 " • Nośnik: karta microSD

Cyfrowy rejestrator video BP2.5 FHD Full HD 1080 P/MicroSDHC

Urządzenie eksponuje się na tle pozostałych modeli, równocześnie w ofercie producenta, jak i innych, przystępnych na rynku rejestratorów, niewielkim i kompaktowym kształtem, a najczęściej sposobem mocowania. Zamiast tradycyjnego uchwytu na przyssawkę, model BP2.5FHD posiada specjalny zaczep mocowany bezpośrednio do szyby za pomocą załączonej taśmy dwustronnej 3M. Rozwiązanie to pozwala na bardziej stabilny montaż rejestratora, obniżenie przenoszenia ewentualnych drgań i zmniejszenie do minimum ograniczenia pola widzenia dla kierującego pojazdem. Regulacja nachylenia obiektywu zezwala na rewelacyjne dobranie obszaru nagrywania w pojazdach o praktycznie każdym kącie nachylenia przedniej szyby.

Rejestrator zapisuje obraz w rozdzielczości Full HD 1080P i dodatkowe 3 tryby zapisu niższej jakości. Urządzenie rejestruje pliki w formacie MOV /H.264 i ma funkcję nagrywania w pętli. Użytkownik może wybrać długość zapisywanego pliku spomiędzy trzech opcji: 3 minuty, 5 minut i 10 minut. Fabrycznie włączona opcja HDR (High Dynamic Range) oraz manualna regulacja ustawień ekspozycji pozwala na zapisywanie słusznego obrazu w zmiennych warunkach oświetlenia.

BP2.5FHD jeszcze wbudowany czujka ruchu, który może być wykorzystany do uruchamiania funkcji nagrywania. Materiał zostanie zarejestrowany tylko wtedy, gdy kamera wykryje poruszające się przedmioty przed obiektywem. Natomiast czujka przeciążenia pozwoli ochronić zapisane pliki przed ich skasowaniem albo nadpisaniem. W sytuacji, gdy dochodzi do zderzenia albo ostrego hamowania aktualny fragment nagrania zostaje zapisany w taki sposób, iż jego usunięcie jest osiągalne tylko z pozycji komputera. Podobnie działa funkcja SOS, która zapobiega skasowaniu pliku video jednak użytkownik musi tę funkcję aktywować ręcznie za pomocą przycisku na obudowie.

Rejestrator ma możliwość monitorowania pojazdu na postoju. Po aktywowaniu funkcji Monitoring parkowania rejestrator samoczynnie włączy nagrywanie po wykryciu wstrząsów i wyłączy je po 10 sekundach. By monitoring parkowania działał poprawnie, rejestrator musi mieć naładowany wewnętrzny akumulator lub być podłączony do zasilania.

Model w dodatku tryb aparatu do realizowania jednocześnie pojedynczych fotografii, jak i kolekcji do 10 zdjęć o maksymalnej rozdzielczości 12M. Dzięki ręcznej regulacji ostrości, balansu bieli, wartości ISO oraz ekspozycji osiągalne jest zarządzanie jakością realizowanego ujęcia. Jednocześnie nagrania wideo, jak i fotografie mogą być odtwarzane na wbudowanym ekranie LCD o przekątnej 2.

Wewnętrzny mikrofon i głośnik pozwala rejestrować i odtwarzać też dźwięk. Przy pomocy ultra szerokokątnego obiektywu o zakresie 170o z matrycą CMOS obraz może być przetwarzany, a następnie zapisywany na opcjonalnych kartach microSD o maksymalnej obszerności do 64GB. Użytkownik ma możliwość wprowadzenia numeru rejestracyjnego pojazdu, w którym zamontowana jest kamera i umieszczenie go na zapisywanym materiale wideo. Port micro USB pozwala na bezpośrednie podłączenie rejestratora do komputera w celu zgrania zapisanych plików, a złącze HDMI pozwala na ich wyświetlenie za pomocą zewnętrznych ekranów o wielkiej rozdzielczości.

Model BP2.5FHD można uruchomić ręcznie za pomocą przycisku na obudowie albo samoczynnie wraz z włączeniem zapłonu w samochodzie. W menu przystępna jest opcja opóźnienia wyłączenia urządzenia o maksymalnie 30 sekund, co zezwala na zarejestrowanie obrazu już po opuszczeniu pojazdu poprzez użytkownika.

Kompaktowa obudowa z gumowanym wykończeniem, progresywny klips mocujący kamerę, długi przewód zasilający pozwalający na dyskretny montaż w pojeździe oraz spora funkcjonalność powodują, że BP2.5FHD jest koniecznym akcesorium każdego kierowcy.EAN: 4260499850821
Gwarancja: gwarancja zewnętrzna 24 miesiące
Kod dostawcy: BLAUPUNKT BP2.5 FHD
Rozdzielczość: Full HD 1080p
Kąt widzenia: 170 °
Mikrofon: Tak
Tryb nocny: Tak
Nagrywanie w pętli: Tak
Detekcja ruchu: Tak
GPS: Nie
Funkcje specjalne: Wyświetlanie czasu rzeczywistego i daty
Przekątna ekranu: 2,0''
wyświetlacz dotykowy: Nie
Czytnik kart pamięci: Tak
wariant kart pamięci: microSD
standard pamięci SD / CF: SD
Komunikacja bezprzewodowa: Nie
Złącza: 1 x HDMI
Akcesoria w zestawie: Ładowarka samochodowa kabel USB Instrukcja obsługi Naklejki 3M
Kolor: Czarny
rozmiary: 82 x 100 x 40 mm