Crkt - columbia river knife&tool Nóż składany crkt m16-13t

od 499,00 PLN

Rodzaj: składane
Najwyższa jakość. Precyzja. Płynność. Interesująca oferta dla wszystkich, którzy pozostają wierni produktom zaprojektowanym poprzez Kita Carsona.

Kit Carson - znany knifemaker - stał się znany dzięki swej linii M16 wytwarzanej z tytanowej ramy. Model M16T to krok dalej. Nóż jest zaopatrzony w system zabezpieczenia AutoLAWKS, który sprawia, iż ostrze foldera jest jednakowo wytrzymałe jak w stałym nożu.

praktyczny uchwyt tworzony jest z tytanu, dzięki czemu jest bardziej wytrzymały i lżejszy aniżeli w nożu wytworzonym ze stali czy aluminium. Okładzina tytanowej rękojeści wyprodukowana jest ze stali 420J2.

precyzyjne ostrze typu Spear-Point wytworzono ze stali rdzoodpornej AUS 8. Jest ono dodatkowo wyposażone w ząbkowanie Triple-Point Serrations i cechy antyodblaskowe. Ostrze nadaje się do najcięższych zadań i nadal pozostaje szczególnie ostre.

Zabezpieczenia wykorzystane w tym modelu to AUTOLawks i Carson Fliper, które nie tylko wspomaga otwarcie folderu,w dodatku generuje osłonę uniemożliwiającą zabezpieczejącą dłoń przed zsunięciem się na ostrze.