HP 7DC18EA

od 2699,00 PLN

Kod Producenta: 7DC18EA • Przekątna ekranu: 15.6 " • Rozdzielczość: 1920 x 1080 px • System operacyjny: Windows 10 • Pamięć RAM: 2 GB • Procesor: Intel Core i3


Ostatnio na rynku pojawiła się nowa odsłona poprawnie już znanego notebooka nisko budżetowego HP 250 w wersji g7. Laptop HP 250 w odsłonie g7 pewnie znajdzie szczególnie szeroką gamę wielbicieli. Patrząc na szeroką gamę rozbieżnych specyfikacji, model ten spełni zapewne kryteria jednocześnie użytkowników domowych, jak i biznesowych, a nawet w niektórych specyfikacjach z najnowszymi procesorami Intel i7 ósmej generacji i zewnętrzną kartą graficzną będzie można pograć w niektóre gry na przeciętnych ustawieniach.

producent HP przyzwyczaiła nas już do tego, że ten model wyszukamy na rynku w kilkudziesięciu specyfikacjach. Tego typu zróżnicowanie specyfikacji pozwala użytkownikowi wybrać dla siebie najlepszą proporcję ceny do parametrów. Nie jest to laptop z górnej półki HP, a więc jego cena także nie jest zbyt wygórowana. Powinno stanowić to kolejną zachętę dla potencjalnego nabywcy. Na rynku obecnie możemy model ten spotkać z procesorem Intela ósmej i siódmej generacji począwszy od procesorów i3, aż do procesorów i7.

najmocniejszą obecnie specyfikacją jest konfiguracja z procesorem Intel Core I7-8565U układem Whiskey Lake-U dysponuje on czterema rdzeniami i ośmioma wątkami. Tego typu procesor zapewnia bardzo korzystne dostosowanie do wymagań, które stawiają przed nami najnowsze oprogramowania.
Pomimo że jest to procesor niskonapięciowy to i tak poradzi sobie niezwykle korzystnie z oprogramowaniem biznesowym i typu programami multimedialnymi.

szerokie możliwości urządzenia potwierdzają wyniki testów sprawnościowych, które zostały przeprowadzone na platformie Cinebench R15. W trybie jednowątkowym układ uzyskał średnią na poziomie 178 punktów w trybie jednowątkowym oraz 564 punktów w trybie wielowątkowym. Stanowi to znaczący wskok skutecznościowy względem poprzedniej generacji – starszy optymalnych tego procesora, a mianowicie Intel Core i7-7560U w tych samych testach uzyskał kolejno 161 i 394 punkty.

marka HP przygotowała w dodatku konfigurację modelu 250 w wersji g7 z dedykowana kartą graficzną producenta Nvidia GeForce w wersji MX110 z 2 GB pamięcią w połączeniu z procesorem i5-8265U, pamięcią Ram 16Gb DDR4 i dyskiem 512 GB SSD, i system operacyjnym Windows 10 Pro. To jedna z mocniejszych obecnie na rynku konfiguracji w tym modelu (HP 250 G7 6EC67DA).

Faktem jest, że nie jest tania, spoglądając jednak na cechy, laptop ten może być spełnieniem marzeń nie jednego użytkownika.

laptop jak na swój rozmiar matrycy 15,6 cala waży zaledwie 1.78kg. Waga ta powoduje, że jest to jeden z lżejszych notebooków w swym wymiarze. Drobna waga, a także mobilność powoduje, iż jego przenoszenie staje się przystępne.

Model ten jest niebanalny ponadto pod względem wizualnym. Podobnie jak w poprzedniej wersji HP 250 g6 do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne.

elementy pokrywy są dobrze spasowanie, co powoduje,laptop jest mocno produkowany. Marka ponownie postawił na tworzywa sztuczne zamiast stopów aluminium, jednak mimo to pokrywa powoduje wrażenie nieelastycznej, a pulpit roboczy nie ugina się podczas pracy.
Minusem tego rozwiązania są zawiasy, które są bardzo nieelastyczne i od czasu do czasu potrafią zaskrzypieć podczas otwierania klapy matrycy. Natomiast sztywność tych zawiasów sprawia,wyświetlacz nie ruszą się i nie dygocze w trakcie pracy w podróży. Matryca zastosowana w tym modelu, to matryca typu SVA. Jest to udoskonalona matryca od matryc stosowanych w wersji 250 g6, lecz też widocznie gorsza od matryc IPS. Nie ma tak korzystnych parametrów, a odwzorowanie kolorów nie stoi na najwyższym poziomie. Matryca jest matowa, co nad wyraz upraszcza pracę na zewnątrz w słoneczny dzień.Na pulpicie roboczym wynajdziemy, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich odsłonach tego modelu, klawiaturę pełnowymiarową, oraz wtopiony w pulpit roboczy touchpad.

Brakuje w nim bez dwóch zdań podświetlenia klawiatury, natomiast jej wykonanie jest bardzo prawidłowe, ma odpowiedni skok klawisza, jak i reakcje na nacisk. Parametry ślizgowe touchpada są w dodatku szczególnie dobre.

W obudowie odnajdziemy trzy porty USB w wersji 3.1, port HDMI, gniazdo RJ45, złącze audio, w którym mamy zintegrowane złącze słuchawkowe, jak i mikrofonowe, czytnik kart pamięci,, a także złącze kensington. Marka w niektórych specyfikacjach przewidział jeszcze napęd DVD z prawej strony notebooka.

Błędem jednak się zdaje brak rezygnacji z jednego portu USB na rzecz USB rodzaju "c", lecz cóż nie można posiadać wszystkiego. Nad klawiaturą pod maskownicą odszukamy dwa głośniki stereo. Nie są to głośniki z najwyższej półki, jednak do oglądania filmów lub słuchania po cichu muzyki w trakcie pracy w zupełności wystarczą. W trakcie naszych testów nie zauważyliśmy żadnych problemów z pracą Bluetooth. Laptop nad wyraz prędko wyszukuje inne urządzenia i bez problemowo się z nimi łączy. HP 250 g7 ma wymienną baterię o obszerności 41Wh., co przeciętnie zezwala na pracę w czasie ok 5,5 godziny. Niestety do podmiany tej baterii musimy rozkręcić dolną obudowę.

Ocena modelu HP 250 G7 nie jest nietrudna. Z jednej strony jest to niedrogi notebook biurowy, który jest korzystnie zaopatrzony,także nie jest wolny od wad. Zapewne niewysoka wartość tego modelu sprawi, iż stanie się on jednym z lepiej sprzedających notebooków na rynku. My polecamy ten model do pracy biurowej, jak i pracy w domu.
Gdzie sprawi się perfekcyjnie jako budżetowy artykuł w doskonałej cenie.