- Bio-Oil
- objętość 60 ml
- opakowanie nie zafoliowane

Bio Oil to preparat, który gromadzi aż cztery olejki roślinne: z nagietka, lawendowy, rozmarynowy i rumiankowy. Każdy z nich nie tylko zapobiega powstawaniu rozstępów, lecz także spłyca już istniejące. Ponadto wszystkie olejki obniżają blizny potrądzikowe i blizny pooperacyjne, równie jak pozostałe komponenty preparatu - witaminy A i E. Poznaj wszystkie właściwości pielęgnacyjne olejków roślinnych i witamin młodości.

Bio Oil to lubiany preparat na rozstępy i nie tylko potrądzikowe blizny, którego działanie wynika z cechy ekstraktów roślinnych. Olejki roślinne skutecznie przywracają równowagę hydrolipidową skóry i wyrównują koloryt skóry. Pamiętaj, iż pielęgnacja skóry olejkami jest skuteczna tylko wtedy, gdy jest precyzyjna i systematyczna.

Jak działają jego składniki:

- olejek z nagietka ma cechy regeneracyjne, w związku z tym pomaga uszkodzonej skórze generować nowe komórki. Ulepsza także ukrwienie skóry i łagodzi stany zapalne, a tym samym przyśpiesza gojenie się ran i wygładza skórę pokrytą pokaźniejszymi bliznami, np. Pooperacyjnymi.
- olejek lawendowy przyspiesza cykl gojenia się świeżych rozstępów w odcieniu czerwonym i różowym. Ogranicza także ryzyko powstania nowych rozstępów, w związku z tym poleca się go istotnie kobietom w ciąży. Dodatkowo olejek zmniejsza widoczność i zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych.
- olejek rozmarynowy rozjaśnia blizny, dlatego wykorzystuje się go w celu łagodzeniu zmian trądzikowych i leczenia nowo powstałych rozstępów. Olejek rozmarynowy ma niemało cechy prozdrowotnych i pielęgnacyjnych, jednak nie mogą go stosować kobiety w ciąży, osoby cierpiące na nadwrażliwość skóry, uczulone na rozmaryn oraz dzieci poniżej 12. Roku życia. Jednak jego zawartość w preparacie Bio oil jest na tyle znikoma i nieszkodliwa, że może on być dedykowany dla kobiety w ciąży.
- olejek rumiankowy rozjaśnia blizny i rozstępy oraz łagodzi i usuwa obrzęki.

Dla jakiej cery są przeznaczone olejki roślinne?
Olejki roślinne są przeznaczone najczęściej dla skóry suchej i odwodnionej. Z powodzeniem mogą z nich korzystać także posiadaczki cery dojrzałej i starzejącej się.

Witamina E zmniejsza widoczność blizn

Witamina E, potocznie nazywana "witaminą młodości", jest przeciwutleniaczem, który broni skórę przed działaniem wolnych rodników, a tym samym zapobiega wszelkim uszkodzeniom komórek skóry. Dzięki czemu uszkodzona tkanka szybciej się goi, dlatego olejek zawierający witaminę E nie tylko skutecznie zmniejszy szerokość i głębokość istniejących rozstępów, lecz także zapobiegnie pojawieniu się nowych blizn.

Witamina A rozjaśnia rozstępy

Witamina A niszczy wolne rodniki, stymuluje do produkcji włókien kolagenowych i elastyny. W dodatku rozjaśnia skórę (w tym istniejące blizny i rozstępy) oraz wzmacnia strukturę rogową skóry, dzięki temu jest ona bardziej niepodatna na rozciąganie, a co za tym idzie - na powstawanie rozstępów.