Szanowni Państwo!

W związku z obecną sytuacją rynkową uprzejmie informujemy,przekazane ceny są cenami przybliżonymi (tzw. Wartość dnia). Cena ostateczna zależy od bieżącego kursu walut, przystępności produktów, aktualnej ceny u producenta. Prosimy każdorazowo weryfikować dostępność i cenę produktu (zalecany kontakt telefoniczny). Dokładamy starań, żeby sytuacja była dla Państwa jak najmniej uciążliwa, dziękujemy za wyrozumiałość.

************************************************************************************************************************************************************

profesjonalny inhalator - do częstych i długookresowych nebulizacji. Do zastosowań klinicznych i domowych. Wraz z maseczką i nebulizatorem aktywowanym wdechem AeroEclipse ® XL BAN do sterylizacji. Bardzo zalecany dla mukowiscydozy, POChP i dyskinezy rzęsek itp. Niezwykle trwały kompresor do pracy ciągłej, z manometrem i płynną regulacją ustawień ciśnienia. Manometr zagwarantuje kontrolę poprawnieści pracy kompresora, zezwala na użycie innych nebulizatorów według parametrów zalecanych do ich prawidłowego działania.
Nebulizator aktywowany wdechem AeroEclipse ® XL BAN:
ZASADA DZIAŁANIA polega na wytwarzaniu aerozolu jedynie podczas wdechu pacjenta, minimalizując w ten sposób straty powstałe w trakcie fazy wydechowej.
 • AeroEclipse ® XL BAN, dzięki specjalnej zastawce formuje aerozol jedynie w fazie wdechu. Podczas wydechu lub przy braku wdechu zastawka odcina dopływ sprężonego powietrza, zatrzymując wytwarzanie aerozolu. Jest to wyjątkowo ważne z uwagi na częste błędy popełniane podczas konwencjonalnej inhalacji - kiedy pacjent odwraca swoją uwagę, lek w większości przypadków ulatnia się w powietrze.
 • AeroEclipse ® XL BAN w stosunku do konwencjonalnych nebulizatorów z pracą ciągłą (CW –Continuous Work) ogranicza straty leku do minimum i ponad dwukrotnie rozszerza depozycję płucną.
 • AeroEclipse ® XL BAN daje w dodatku możliwość prowadzenia nauki poprawnego oddychania, kontroli zabiegu nebulizacji i ilości podanego leku. Dotyczy to zwłaszcza dzieci z chorobami przewlekłymi np. Mukowiscydozą i astmą, którym inhalacje towarzyszą od najmłodszych lat.

opatentowany system membran zwiększa czułość działania – wystarczy tylko 12 lpm prędkości przepływu przy nebulizacji do uruchomienia nebulizatora poprzez dziecko.

Wielkim atutem tego typu nebulizatorów jest prawie całkowite zlikwidowanie przedostawania się leków do otoczenia (lek produkowany tylko przy wdechu i prawie kompletnie pobrany przez pacjenta). Nie ma zatem konieczności używania filtrów przy podawaniu antybiotyków, ponieważ tylko 4% aerozolu przedostaje się z nebulizatora AeroEclipse ® XL BAN do środowiska (30-40% przy nebulizatorach z pracą ciągłą).

 • Nebulizator można używać ze źródłem powietrza gwarantującym przepływ o natężeniu 3,5 do 5 L/min, przy nominalnym ciśnieniu roboczym 0,92 do 1,79bara.
 • Inhalator AP30 z nebulizatorem AeroEclipse ® XL BAN współpracuje jeszcze z systemem do drenażu oskrzelowo-płucnego Aerobika ® O-PEP.

Badany dla aktywnych części leków, m.in.:

 • Salbutamol, Albuterol, Budesonid, Ipratropium, Kromolin Sodu, Metacholina, Amfoterycyna, Rekombinowany interferon 1B, Roztwór soli, Levalbuterol, Fentanyl, Arformoterol, Terapia genowa RTN dla CF, Tobramycyna, Dornaza Alfa, Polimyksyna E (Kolistyna)

informacje użytkowe nebulizatora:

 • przybliżony czas używania (3 inhalacje dziennie) - 6 m-cy codziennej pracy
 • gwarancja 12 m-cy
 • możliwość dezynfekcji (wyparzacze do butelek, gotowanie)
 • możliwość sterylizacji (autoklawy do 1370C, aktywne środki chemiczne)
 • przełącznik pracy ciągłej i pracy aktywowanej wdechem
 • optyczny sygnalizator pracy

pakiet inhalatora zawiera:

 • kompresor AP30
 • nebulizator AeroEclipse ® XL BAN uruchamiany wdechem z przełącznikiem na pracę ciągłą
 • ustnik z zaworem wydechowym
 • przewód powietrzny
 • filtry wymienne
 • przewód zasilający
 • gwarancja na kompresor

NEBULIZATOR AeroEclipse ® XL BAN

KOMPRESOR AP30

Koszt dostawy zależny od wybranej formy wysyłki.

Koszt przesyłki

0zł - odbiór osobisty

15,00zł - wysyłka kurierska przedpłata

20,00zł - wysyłka kurierska pobranie

towaru nie wysyłamy pocztą.

Przy zamówieniach obszerniejszej ilości sztuk lub zamówieniach mieszanych przesyłka będzie wyceniana indywidualnie.

WAŻNE: Produkty lecznicze i wyroby medyczne mogą być zwracane wyłącznie z powodu wady jakościowej lub niewłaściwego ich wydania zgodnie z art. 96 ust.6 ustawy z dnia 6.09.2011r. Prawo Farmaceutyczne (t.j. Dz.U. Z 2008 r Nr 45 poz.271 z późniejszymi zmianami).

Zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy jest osiągalny, jeśli:

• Towar nie był używany ani nie został w żaden sposób zniszczony.

• Zwracane towary muszą być kompletne (nie mogą być pozbawione zawieszek, metek).

• Produkty kosmetyczne oraz inne towary, które ze względów higienicznych powinny być oryginalnie opakowane muszą być zwrócone w nienaruszonym opakowaniu.

• Pozostałe towary powinny być zwrócone w stanie niepogorszonym, po zapoznaniu się z nimi w sposób zwyczajowo przyjęty przy danym towarze.

Opinie użytkowników z portalu oddechzycia.pl http://oddechzycia.pl/technika/inhalator-ombra-z-nebulizatorem-aeroeclipse-xl-ban

Posiadamy nebulizator AeroEclipse XL Ban od ponad pół roku i zauważyłam ogromną różnicę w inhalacjach. Z pewnością wadą jest długość inhalacji, bo bez wątpienia są dłuższe niż w zwykłym nebulizatorze (4 ml 30 minut przy intensywnym wdychaniu). Ale zalet na pewno jest więcej. Nebulizator działa w fazie wdechu, dzięki czemu leki nie ulatniają się w powietrze. W czasie inhalacji córka niejednokrotnie dużo mówi, wkłada język do ustnika i poprzez to obfita część leków marnowała się, zwłaszcza jeśli chodzi o drogie leki np. Bromitob, Colistyna czy Pulmozyme. Posiadamy oczyszczacz powietrza Therapy Air ON firmy Zepter i od razu widać różnicę przy inhalacji np. Bromitob na nebulizatorze standardowym – powietrze musi dłużej się oczyszczać w pomieszczeniu, a w trakcie inhalacji na nebulizatorze AeroEclipse – powietrze oczyszcza się w niedługim czasie. Mam pewność, że całość leku dostanie się do płuc i dzięki temu leczenie jest efektywniejsze. Ewa Kucharuk karolinkakucharuk.cba.pl

Kupiliśmy cały pakiet. W czasie, gdy Patrykowi założono Pega, kamizelka po prostu nie miała racji bytu, a więc musieliśmy ją czymś zastąpić. Patryk od dwóch lat ma Tobramycynę wziewną, wiadomo, że każda strata leku to problem. Chcielibyśmy maksymalnie go wykorzystywać i tu właśnie wchodzi nebulizator AeroEclipse XL BAN, który dzięki specjalnej zastawce buduje aerozol jedynie podczas wdechu. Pomimo tego inhalacja nie wydłużyła się stanowczo. Nebulizator da się prosto umyć i zdezynfekować. Oczywiście jest też funkcja pracy ciągłej, którą Patryk włączał podczas inhalacji z soli. W parze z nebulizatorem AeroEclipse XL BAN zakupiliśmy Areobikę (przyp.red.- urządzenie do drenażu PEP) – w ten oto sposób powstał pakiet – oscylator PEP, a także nebulizator uruchamiany wdechem. Patryk miał zapewnioną inhalację wraz z rehabilitacją i zastępowała ona w pewnej mierze kamizelkę the vest. Oczywiście komplet był użytkowany do inhalacji solą, w trakcie inhalacji z antybiotyku realizowana była tylko nebulizatorem AeroEclipse XL BAN. Podsumowując, jestem zadowolona z Nebulizatora i Areobiki. Poleciłabym ten zestaw, tak z moich obserwacji jak i z zaznać i opinii Syna. Mama Patryka Katarzyna Hetmańska

Jeśli chodzi o sam nebulizator, to ogólnie nie mam zastrzeżeń. Jedynie po kilku tygodniach wykorzystywania zauważyłam poluzowanie zaworu, który zamyka wypływ leku bez wdechu. Innymi słowy pomimo ustawienia zaworu na aktywację wdechem, trochę leku wypływa z nebulizatora. Jednak porównując z innymi nebulizatorami jestem z niego zadowolona, gdyż niewątpliwie więcej leku dostaje się do płuc niż leci w powietrze. Renata

Ogólnie jestem zadowolona z Ombry – chodzi trochę ciszej niż nasz Pari,najszczególniej podoba mi się nebulizator AeroElipse XL BAN, który jest aktywowany oddechem, więc drobna część leku ucieka. Moja córka nie tolerowała zatyczek na nos, bo powodowały kichanie i katar, co wiązało się z przerywaniem inhalacji. Ciągle trzeba było ją pilnować,korzystnie oddychała. Przy tym nebulizatorze już w sumie nie trzeba, bo po długości inhalacji wiem, kiedy należycie oddycha buzią a kiedy nosem. My AeroEclipse robimy Pulmozyme, ale Ombrę podłączam do zwykłego nebulizatora i także działa super. Anna Hanos-Piszczałka ameliahanos.pl