WSIĄŚĆ DO POCIĄGU: EUROPA, AU_0824968617021

od 117,00 PLN

Wsiąść do Pociągu: Europa to polska wersja językowa znanego, wielokrotnie nagradzanego Ticket to Ride. To gra o budowaniu linii kolejowych, a edycja „Europa” dotyczy, jak można się domyślić kolei europejskich z przełomu XIX i XX wieku.

Proste zasady powodują, iż osoba zupełnie w nich niezorientowana może usiąść do rozgrywki dosłownie pięć minut po zajrzeniu do instrukcji. asygnowana jest dla 2-5 osób w wieku powyżej 8 roku życia, a sprawia frajdę uczestnikom w każdym wieku.

Wszystkie komponenty gry produkowano z niezwykłą trosceą o detale. Pudełko, poza mapą Europy, mieści ogromną ilość figurek (240 wagonów, 15 dworców), kart (110 pociągów, 46 biletów) i 5 znaczników punktacji.

Punkty zdobywamy za zajmowanie (czy także budowanie) linii kolejowych przy pomocy losowanych kart, i dzięki sprzedaży (realizacji) biletów na gotowych trasach. Ten z graczy, który uruchomi najdłuższą nitkę, otrzyma uzupełniające punkty. Losowość, jak to w grach familijnych, jest spora, żeby zrównoważyć szanse między graczami, którzy mogą być przecież w najróżniejszym wieku i mieć różnorodny stopień innowacyjnia, jeśli chodzi o gry planszowe. Jednak koniec końców, wszyscy – zarówno młodzi, jak i starzy, przegrani, a także zwycięzcy – będą zadowoleni z czasu spędzonego przy stole z Wsiąść do Pociągu.