Ekspres samoczynny DeLonghi ECAM 23.460.B, 15 barów

Odkryj z De'Longhi kanon włoskiego smaku!

firma De’Longhi to światowy ekspert w dziedzinie najnowocześniejszych rozwiązań parzenia kawy. Stanowi gwarancję innowacyjnej technologii i bezusterkowości. De'Longhi to przekazywana z pokolenia na pokolenie pasja do jakości i innowacyjne podejście do designu,z reguły to miłość do kawy - aromatycznej, aksamitnej i bezkompromisowo najkorzystniejszej!Ekspres automatyczny ECAM 23.460.S to perfekcyjna propozycja dla zwolenników prawidłowej kawy, przygotowanej w prawdziwie włoskim stylu. Wykorzystuje progresywną technologię, aby zagwarantować najkorzystniejszy zapach espresso przykrytego bogatą, gęstą pianką crema. Dzięki progresywnemu systemowi automatycznego spieniania mleka LatteCrema, będziesz mógł delektować się dodatkowo aksamitnym cappuccino przygotowanym za jednym dotknięciem przycisku. W dodatku, dla Twojej wygody, ekspres pozostał zaopatrzony w wyświetlacz LCD, który w prosty sposób przeprowadzi Cię przez cały proces parzenia i będzie pomocny przy wszelkich czynnościach konserwacyjnych.

optymalne ciśnienie parzenia

Dzięki włoskiemu rodowodowi wiemy, iż by wydobyć z każdego ziarna kawy esencję smaku, należy zadbać o najdrobniejszy detal. Słuszne ciśnienie uzyskiwane podczas cyklu parzenia kawy w ekspresach De’Longhi pozwala zapewnić bogaty i aktywny aromat naparu.

innowacyjny system grzejny aż 2 Termobloków

Dzięki postępowemu systemowi grzejnemu Termoblok kawa przygotowywana jest w nadzwyczajnej temperaturze, gwarantując najlepsze doznania smakowe. Aby napój był nie tylko świetny, ale też szybko przygotowany, wszystkie ekspresy De’Longhi z automatycznym systemem spieniania mleka, w zgodzie z najwyższymi standardami jakości, zostały wyekwipowane w aż 2 Termobloki, utrzymujące odpowiednią temperaturę w trakcie całego procesu parzenia. Pierwszy Termoblok odpowiada za przygotowanie kawy, drugi dedykowany jest do podgrzewania mleka. Dzięki czemu momentalnie przygotujesz kawę mleczną, bez konieczności czekania na schłodzenie układu grzejnego i masz pewność, że Twoja kawa będzie zaparzona w stosownych warunkach! dodatkową zaletą systemu Termoblok, gwarantującą nieszablonowy komfort użytkowania, jest cicha praca i szybkie nagrzewanie układu. W ten sposób w mgnieniu oka ekspres będzie gotowy, żeby przyrządzić Twoją ulubioną kawę.

Cichy, wytrzymały młynek z 13-stopniową regulacją mielenia

O aromacie i smaku perfekcyjnego espresso, stanowiącego jeszcze podstawę wszelkich rodzajów kaw mlecznych, decyduje odpowiedni stopień zmielenia ziaren. Wszystkie ekspresy samoczynne De'Longhi mają zastosowany stalowy młynek żarnowy z 13-poziomową regulacją stopnia zmielenia, zapewniającą maksymalną personalizację poziomu mielenia ziaren. To pozwala na zaparzenie doskonałego naparu z najróżniejszych odmian kawy, wymagających optymalnej obróbki. Młynek stalowy zagwarantuje większą precyzję przypasowania ustawień, umożliwiającą wydobycie z ziaren pełni smaku. Stalowa budowa podwyższa ponadto solidność i oporność młynka na uszkodzenia. Z takich właśnie rozwiązań korzystają profesjonalni bariści!

innowacyjny automatyczny system spieniania mleka LatteCrema

De’Longhi z inżynieryjną precyzją łączy innowacyjne rozwiązania techniczne z miłością do kawy. Owocem tego połączenia jest postępowy system spieniania mleka LatteCrema z technologią dwóch oddzielnych układów hydraulicznych i staranną kontrolą elektroniczną. To dzięki niemu za dotknięciem jednego przycisku możesz przygotować swoją kawę według spersonalizowanych upodobań i odkryć poezję subtelnego smaku aksamitnego caffelatte, wyjątkowego latte macchiato albo najdoskonalszego cappuccino z puszystą pianką. Twoje wspaniałe cappuccino będzie:

perfekcyjnie GĘSTE - System spieniania mleka LatteCrema, posiadający aż 3 poziomy regulacji puszystości, zezwala na przygotowanie wspaniałej pianki o kremowej, aksamitnej konsystencji. Bogata struktura mikro-bąbelków powoduje, że mleczna pianka jest tak przyjemnie puszysta.

doskonale KREMOWE - System LatteCrema pozwala uzyskać znakomitą proporcję między mleczną pianką a mlekiem, dzięki temu cappuccino oszałamia swoją kremową konsystencją.

W wyśmienitEJ TEMPERATRZE - Temperatura cappuccino powinna wynosić pomiędzy 60-65°C. System LatteCrema gwarantuje perfekcyjną temperaturę w każdej filiżance kawy.

AŻ DO OSTATNIEJ KROPLI - Dzięki systemowi LatteCrema pianka z mleka nie opada poprzez długi czas, więc przyjemność trwa aż do ostatniej kropli.

żeby kawowe chwile były idealne pod każdym względem, De'Longhi zadbało także o wygodę używania układu mlecznego, dlatego system LatteCrema spieniając mleko, wykorzystuje jedynie taką jego liczba, która jest niezbędna do przygotowania mlecznej pianki, zatrzymując niewykorzystaną część w dzbanku. Może on być przechowywany w lodówce, dzięki czemu mleko będzie zawsze świeże i trafnie schłodzone. By ułatwić utrzymanie w czystości systemu mlecznego, karafka jest zaopatrzona w funkcję automatycznego czyszczenia zintegrowaną w pokrętle regulacji piany. Funkcja ta aktywuje cykl płukania wodą oraz strumień pary, czyszcząc wszystkie elementy używane do przygotowania mleka. Dodatkowo karafkę prosto rozłożyć (ma wyłącznie kilka składników!), a wszystkie części pojemnika na mleko można myć w zmywarce, oszczędzając czas i posiadając pewność, iż zostanie on precyzyjnie wyczyszczony.

przeznaczone przyciski

Chcąc zagwarantować maksymalną łatwość przygotowania zniewalających smakiem kaw, projektanci De'Longhi przypisali im dedykowane przyciski. W ten sposób za jednym dotknięciem przygotujesz nie tylko espresso,również puszyste cappuccino.

postępowy ekran zapewniający intuicyjną obsługę

instynktowny, dwuliniowy ekran LCD i menu w języku polskim zapewniają wygodę użytkowania i łatwą obsługę ekspresu. Dzięki temu swój ulubiony napój stworzysz w mgnieniu oka. Wybierasz opcję, kontrolując cały proces, i już za moment delektujesz się filiżanką po brzegi wypełnioną aromatyczną kawą! Czytelne komunikaty wyświetlacza przeprowadzą Cię jeszcze przez wszystkie czynności konserwacji ekspresu.

Funkcja "Moja Kawa" - nieprzeciętne przypasowanie do Twoich preferencji!

Funkcja Moja Kawa, zapamiętująca preferencje wielkości napoju, sprawi,za każdym razem będziesz cieszył się smakiem kawy dokładnie takiej, jak uwielbiasz, przygotowanej w prawdziwie włoskim stylu. Niezależnie od tego czy jesteś zwolennikiem "niedługiego" espresso czy marzą Ci się dłuższe chwile z filiżanką, ustawienie wybranej pojemności nigdy nie było prostsze. Masz do wyboru olbrzymi zakres smaku od ok. 20 ml aż do 180 ml. Rozkoszuj się jedynie chcesz!

Funkcja statystyki

Dzięki funkcji statystyki masz wszystko pod kontrolą. Prosto sprawdzisz dokładnie ile kaw i napojów mlecznych pozostało przyrządzonych w tym ekspresie. W dodatku poznasz liczbę wyprodukowanych procesów odkamieniania oraz ilość zastosowanej wody i liczbę zastosowanych filtrów wody. Ta wiedza pomoże Ci odpowiednio zadbać o ekspres i sprawdzić jego stan w każdym momencie.

Przygotowanie 2 espresso równocześnie

Oszczędność czasu i łatwość przygotowania kawy to jedne z kluczowych celów przyświecających projektantom De’Longhi. Dlatego także wszystkie ekspresy automatyczne De'Longhi pozwalają na przygotowanie 2 espresso równocześnie, bez kompromisów w kwestii jakości i smaku kawy.

Możliwość użycia kawy ziarnistej lub mielonej

Ekspresy De’Longhi nie tylko przygotowują wymarzoną kawę ze świeżych ziaren za jednym dotknięciem przycisku,jeszcze gwarantują możliwość przyrządzenia naparów z wykorzystaniem kawy mielonej.

dostosuj aromant i ilość kawy do swych potrzeb!

Dzięki regulacji smaku i objętości napoju możesz eksperymentować z bogactwem kawy, dostosowując aromat i liczba kawy w filiżance do własnych preferencji.

dostosowywana wysokość adaptera do kawy - filiżanki aż do 14 cm wysokości!

Opcja regulacji wysokości adaptera do kawy (86-142 mm!) gwarantuje możliwość wykorzystywania filiżanek zróżnicowanej wysokości. To oznacza, że możesz przygotować kawę w Twoim ukochanym kubku lub w szykownej szklance do latte macchiato o wysokości aż do 14 cm. Dodatkowo regulacja powoduje,nieznaczna czarna ma jednolitą cremę i nie rozpryskuje się podczas nalewania, a Twoje cappuccino będzie posiadać w filiżance dużo miejsca na puszystą warstwę mlecznej pianki.

Opcja programowania twardości wody

Niezwykłą cechą wszelkich ekspresów automatycznych De'Longhi jest możliwość zaprogramowania maszyny według rzeczywistej twardości wody z sieci wodociągowej. Do wyboru są 4 stopnie twardości. W ten sposób możesz optymalizować częstotliwość konieczności odkamieniania ekspresu i zyskujesz pewność, że urządzenie jest właściwie konserwowane i zadbane.

automatyczny proces płukania i odkamieniania

W trosce o wygodę użytkowania, wszystkie nasze ekspresy samoczynne wyekwipowane są w automatyczny proces czyszczenia i odkamieniania. Przewody oczyszczane są z pozostałości kawy już przy włączaniu w trakcie automatycznego płukania. W tym samym czasie obieg wewnętrzny nagrzewa się, żeby kawa mogła być szybciej przygotowana i miała odpowiednią temperaturę. Przed wyłączeniem ekspresu przewody zostają ponownie przepłukane z kawowego pyłu, co powoduje, iż masz pewność najlepszego smaku świeżej kawy za każdym razem, jak korzystasz z ekspresu. Dzięki automatyzacji cyklu czyszczenia i odkamieniania zyskujesz więcej czasu na najbardziej magiczne chwile z nadzwyczajną kawą! dodatkowo wszystkie część maszyny są proste w konserwacji, co upraszcza utrzymanie ekspresu w czystości.

Wyjmowany blok zaparzający - pewność czystości bez dodatkowych kosztów!

Wyjmowany blok zaparzający w ekspresach De’Longhi i dostęp do wnętrza ekspresu zapewniają higieniczne wykorzystywanie i pewność długoletniej pracy urządzenia bez narażania na uzupełniające koszty związane z zakupem specjalistycznych środków konserwacyjnych i czyszczących i koniecznością serwisowania ekspresu w specjalnych punktach technologicznych. Dzięki czemu nie tylko zaoszczędzisz czas, lecz i prosto zadbasz o czystość maszyny, równocześnie przyczyniając się do wydłużenia jej żywotności. Mając dostęp do wnętrza ekspresu i bloku zaparzającego, wszystkie czynności w procesie czyszczenia można wykonać samemu, posiadając tym samym pewność, że ekspres jest właściwie eksploatowany i konserwowany, tym samym zapewnia odpowiednią jakość i najkorzystniejszy smak serwowanej kawy. Adekwatna kompozycja i kompaktowe rozmiary modułu zaparzacza gwarantują możliwość płukania bloku pod bieżącą wodą, bez konieczności stosowania chemicznych środków czyszczących czy wysyłania do serwisu. Opatentowany poprzez De’Longhi bezprzewodowy system zaparzający i technika wstępnego parzenia wyciągająca pełnię aromatu wszelkich odmiany ziaren sprawiają, że każda filiżanka espresso urzeka smakiem świeżej kawy i bogatą warstwą cremy.

komfortowe używanie

by zagwarantować maksymalny komfort i przyjemność stosowania na co dzień, wszystkie elementy sąprzystępne od frontu. Zbiornik na wodę możesz w wygodny sposób zdemontować lub wyłącznie wysunąć i napełnić przy pomocy dzbanka. Przejrzyste ścianki zbiornika ponadto upraszczają kontrolę poziomu wody. Tacka ociekowa zaopatrzona została w wysuwany wskaźnik poziomu wody, co sprawia, iż masz całkowitą kontrolę i w razie konieczności opróżnisz ją bez wysiłku.

Filtr do wody

W ekspresie ECAM 23.460.S jest możliwość wykorzystania filtra do wody. To nie tylko uniemożliwia osadzaniu się kamienia w maszynie i wydłuża okres żywotności urządzenia, zniżając częstotliwość konieczności przeprowadzania procesów odkamieniania. Filtr wody wpływa także na smak i aromat kawy, gdyż odizolowuje z wody szkodliwe związki, zachowując minerały i fluorki, znaczne dla zdrowia.

Programowalne automatyczne włączanie ekspresu

Możesz zaprogramować ekspres tak, by był gotowy do parzenia kawy za każdym razem, gdy o niej marzysz, a to za sprawą funkcji programowania automatycznego włączenia ekspresu. To oznacza, iż nasz ekspres nieprzeciętnie zwiąże się do Twojego trybu życia i upodobań, a kawa swoim aromatem wypełni Twój choćby szczególnie zajęty dzień!

samoczynne wyłączanie i program oszczędzania energii

stwarzając ekspresy, inżynierowie De'Longhi myślą jednak nie tylko o przyjemności płynącej z ich stosowania,także o środowisku. Funkcja samoczynnego wyłączania pozwoli Ci zaoszczędzić energię i zadbać o otoczenie, choćby jak sam o tym zapomnisz. Starczy, iż ustawisz jeden z aż 5 przystępnych okresów czasu, po którym urządzenie samoistnie przejdzie w tryb spoczynku. Możesz dodatkowo być spokojny o czystość ekspresu, gdyż przed wyłączeniem przewody zostaną oczyszczone w automatycznym procesie płukania.

 • ciśnienie 15 bar
 • wyświetlacz LCD z polskim MENU
 • samoczynny system spieniania mleka LatteCrema – Cappuccino i Caffelatte
 • użyteczny dzbanek na mleko
 • osobiste ustawienia – programowanie własnych proporcji przyrządzenia kawy nigdy nie było prostsze.

Gotowa kawa: niewielka, przeciętna albo obszerna w zależności, jaką liczba wody wybierzesz
i jaką moc swojej kawy zaprogramujesz.

 • funkcja „MOJA KAWA" – możliwość zaprogramowania wybranej ilości kawy
 • funkcja STATYSTYKI – możliwość sprawdzenia m.in. Liczby zaparzonych kaw,

liczby przeprowadzonych procesów odwapniania

 • możliwość zastosowania kawy ziarnistej i mielonej
 • większość funkcji dostępna od frontu
 • możliwość przygotowania dwóch filiżanek kawy przy jednym parzeniu
 • nowy, cichy młynek żarnowy, z 13-stopniową regulacją stopnia mielenia
 • automatyczne dozowanie ilości kawy i wody
 • parzenie wstępne
 • dostosowywana wysokość adaptera do kawy umożliwiająca stosowanie filiżanek

rozmaitej wysokości (od 86 mm do 142 mm)

 • podświetlanie filiżanek
 • automatyczne włączanie i wyłączanie ekspresu
 • automatyczny program oczyszczania i odkamieniania
 • programator twardości wody
 • podstawka na filiżanki
 • filtr do wody
 • system oszczędzania energii
 • sygnalizator dźwiękowy
 • objętość zbiornika na wodę: 1,8 litra