Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej, 3120

od 0,00 PLN

Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej

Ikona z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w sukience perłowej.

stworzona na desce olchowej. Obraz produkowano specjalną techniką nanoszenia wizerunku bezpośrednio na drewno. Metoda zapewnia wysokie walory estetyczne dzieła, które może być genialną pamiątką religijną chrztu, komunii, bierzmowania, ślubu albo prezentem urodzinowym czy imieninowym. Ikony w naszym sklepie pakowane są w wysmakowane pudełka z krystalicznym wieczkiem. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej o szczególnym wymiarze historycznym jest piękną ozdobą każdego domowego wnętrza. Oryginał od samego początku zasłynął cudami, które mają miejsce do dziś.

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej jest ikoną rodzaju Hodegetria. Maryja wskazuje na swojego Syna Zbawiciela. Dzieciątko podciąga rączkę w geście nauczania i błogosławieństwa. Suknia Maryi w kolorze niebiesko-granatowym udekorowana jest standardowymi złocistymi liliami. Głowy Maryi i Jezusa okalają dwa połączone ze sobą złote nimby. Jest to wyjątkowo symboliczna kombinacja przedstawienia Bogurodzicy wraz z Jej Synem Jezusem Chrystusem.

Obraz wytworzono w Polsce przy użyciu polskich tworzyw. Na jego odwrocie znajduje się wytłoczony złocony atest. Ikony dopasowujemy indywidualnie do rozmiaru, a także rodzaju deski, na której są realizowane. W ramach danego wzoru mogą występować drobne różnice w jej rozmiarze (+/- 2 mm).

Ikona jest dostępna w naszym sklepie w czterech wymiarach:

- 10cm x 14cm, do ekspozycji wiszącej i stojącej

- 12cm x 16cm, do ekspozycji wiszącej i stojącej

- 17cm x 23cm, do ekspozycji wiszącej

- 29cm x 39cm, do ekspozycji wiszącej